Joseph Gordon-Levitt - INFO

12. october 2012 at 19:58 |  BIOGRAPHY STARS

↓ Joseph Gordon-Levitt - INFO ↓Rodné jméno: Joseph Leonard Gordon-Levitt
Věk: 31
Narození: 17.2.1981 , Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: vodnář
Výška: 178 cm

životopis

Joseph Gordon-Levitt se narodil 17.2.1982 v jižní Californii.je americký herec, skladatel, muzikant, režisér, scéárista a producent židovského původu.
Do podvědomí široké veřejnosti se dostal především díky svým rolím ve filmech 500 dní se Summer (2009), za kterou byl nominován na Zlatý glóbus, dále za vedlejší roli ve sci-fi snímku Christopha Nolana z roku 2010 Počátek (film) a za ztvárnění hlavní postavy v dramatu 50/50 (2010), za kterou získal svou druhou nominaci na Zlatý glóbus. Obě nominace zůstaly neproměněny. Jako dítě nejprve začínal v reklamách a v roce 1992 debutoval svým prvním celovečerním filmem Beethoven. Následně od roku 1996 až do roku 2001 ztvárňoval mimozemského chlapce Tommyho Solomona v televizním sitcomu Takoví normální mimozenšťané. Po přestávce trvající 4 roky (2000-2004), během které absolvoval Columbia University v New Yorku, opustil Joseph televizní herectví a začal se objevovat ve filmech. Byly to například: 10 důvodů, proč tě nenávidím (1999), Bláznivý (2001), kritiky velmi dobře přijatý Mysterious Skin (2004), Zmizení (2005) a Komplic (2007). Také je vlastníkem a zakladatelem produkční spolupracující online společnosti hitRECord.
Jako šestiletý zpíval v místním dětském zboru, kde si ho vyhlédl hledač talentů a obsadil ho do reklamy na arašídové máslo.
Od tohoto momentu se začala rozvíjet Joeyho filmová kariéra.
Už v roce 1988 stál před kamerami a hrál ve filmu STRANGER ON MY LAND po boku Tommy Lee Jonesa.
V roce 1992 si zahrál ve velmi úspěšném filmu RIVER RUNS THROUGHT IT (a řeka teče).
Následovalo mnoho úspěšných titulů, jako např. JUROR, SWEET JANE, HOLY MATRIMONY.
Byl úspěšný i v seriálu ROSEANNE, kde hrál malého otravného chlapce asi v 4 částích.
Díky rolím ve seriálech byl vybrán do filmu Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999), kde hrál po boku Hetha Ledgera, Julii Stiles nebo Larrisy Oleynik.
Momentálně se Joeymu ohromně daří, můžete ho vidět ve filmech: LATTER DAYS, MYSTERIOUS SKIN, BRICK.
Joseph získal ocenění na GOLDEN SPACE NEEDLE AWARDS 2005 za nejlepšího herce!

Joseph se narodil kalifornském Los Angeles Denissi Levittovi, tehdejšímu režisérovi zpráv v rozhlasové stanici Pacifica Radio a kalifornské kongresmance Jane Gordon. Jeho rodiče se seznámili v období, kdy Jane pracovala coby průvodkyně programem v rozhlasové stanici KPKK-FM. Byť se narodil v L.A., malý Joe vyrůstal převážně v losangelské příměstské části Sherman Oaks. Jeho dědeček Michael Gordon byl mezi lety 1940 a 1970 ředitelem Hollywoodu a je známý díky režírování snímku Pillow Talk. Joseph měl také staršího bratra Dana, známého pod přezdívkou "Burning Dan" ("hořící Dan"), který se živil coby umělec ve Venita Beach v Kalifornii, dále také jako fotograf, učitel tzv. "flow arts" a tanečník s ohněm, který ale 7. října 2010 tragicky zesnul v důsledku předávkování. Na jeho počest Joseph přezpíval píseň "I don't want to live on the Moon". Jeho rodina je židovského původu, avšak své náboženství nepovažují za striktní.
Již ve čtyřech letech vstoupil Joe do hudební divadelní skupiny, kde si svou coby první roli zahrál Strašáka v produkci Čaroděj ze země Oz. Díky tomu si ho všiml agent, který Josephovi nabídl spolupráci a tak se později začal objevovat v televizi a na reklamách na burákové máslo Sunny Jim, cereálie Cocoa Puffs, koláče Top-Tarts a obuv značky Kinney.

Role si vybírá na základě scénáře. Úspěch ani peníze pro něj nejsou rozhodující. "Velké rozpočty na mě dojem neudělají," vysvětluje volení charakterů, které bude hrát.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ремонт холодильников lalege Ремонт холодильников lalege | Email | Web | 28. april 2017 at 14:02 | React

We are out of bread, cheese, and sugar.

In other words, you refused to do it for her.

2 Ремонт холодильников lalege Ремонт холодильников lalege | Email | Web | 9. may 2017 at 18:19 | React

Pay the bill and you’ll be in the clear.
How disgusting!

3 Rrepair lalege Rrepair lalege | Email | Web | 29. may 2017 at 9:53 | React

As far as I am concerned, both the book and the movie are good.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
THANKS..GOOD BYE