Město z kostí /City of bones - děj / výcuc

16. september 2013 at 20:04 |  Mortal Instruments

Město z kostí / City of bones- částeční děj


Varování: Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla


Město z kostí

Clary Frayová je úplně obyčejná patnáctiletá dívka, která žije se svou matkou. Společnost jí dělá její nejlepší kamarád Simon a kamarád její matky Luke. Se Simonem si společně vyrazí do klubu Pandemonium, kde se stane svědkem podivné vraždy. Vrahy jsou dva mladí kluci a jedna holka v jejím věku, které může vidět jenom ona a oběť po své smrti zmizí. Podivná partička jí vysvětlí, že zabili démona. Clary se snaží tuto událost vymazat ze své paměti. Ale jen do té doby, než je unesena její matka a jí napadne podivné monstrum a málem jí zabije. Náhodou se jí povede monstrum zabít, ale je zasažena démoním jedem. Naštěstí se tam objeví jeden kluk z podivné partičky a odvede ji do Institutu (místo kde přebývají Lovci stínů). Zde se dozvídá, že jí zachránil tajemný Jace Wayland, který ji neskutečně přitahuje a že společně s Alekem a Isabelou Lightwoodovými jsou Lovci stínů a chrání svět před démony a tzv. podsvěťany (napůl lidé a napůl démoni - čarodějové, víly, vlkodlaci, upíři), kteří poruší dohodu. Sami lovci jsou tzv. nefilim - potomci lidí a andělů. Sílu jim dávají tajemné runy, které si na kůži nanáší stélou.
Clary se společně s Jacem vydává do matčina bytu odkud byla unesena, aby se dozvěděla něco o sobě. Náhodou zjistí, že její matka byla Lovec stínů a skrývala se dlouhá léta před svým bývalým manželem Valentýnem Morgensternem, který měl být údajně mrtvý. Valentýn byl také Lovec stínů a byl také zakladatelem sdružení/odboje jménem Kruh, které se snažilo zrušit dohody s podsvěťany a tím by je mohli beztrestně zabíjet. Valentinova manželka, matka Clarry - Jocelyn prohlédne jaký doopravdy Valentýn je a snaží se svým první dítětem Jonathanem Christopherm Morgensternem utéct. Bohužel Valentýn pochopí co má v plánu a finguje svou smrt společně s Jonathanem. Těhotná Jocelyn utíká do normálního světa s Pohárem smrti a se starým přítelem Luciánem, který si nyní říká Luke a pomáhá jí s výchovou Clary. Jocelyn nechala kouzlem utajit před Clary její "vnitřní zrak", aby ji chránila. Kouzlo se však musí obnovovat a tak když Jocelyn unesou, kouzlo přestává fungovat a Clary začíná vidět pravou podobu světa.
V Institutu pomáhá mladým lovcům Hodge, který byl kdysi členem Kruhu. Hodge s Jacem zjistí, že Clarry blokuje paměť nějaké kouzlo a povolávají jednoho z Mlčenlivých bratrů - bratra Jeremiáše (patří k Lovcům stínů, ale jsou silnější). Ten zjistí, že s kouzlem nemůže nic dělat a pozve Clary před ostatní Mlčenlivé bratry do Tichého Města. Zde bratři Clary řeknou, že kouzlo je příliš silné a pomohou jí si vzpomenout na jméno Magnus Bane, který je nejvyšší Brooklinský čaroděj. Clary s Jacem, Simonem, Isabelou a Alekem jdou na jeho večírek, kde se s Magnusem setkají, ten ale bohužel kouzlo nemůže zrušit. Ukáže tedy Clary pár run se kterými by se jí mohla rychleji vracet paměť. Simon se mezitím napije nápoje určeného pro podsvěťany a stane se z něj potkan. Potkani jsou ale mazlíčci upírů, kteří jsou přítomni i na večírku a tak si nedopatřením Simona vezmou s sebou. Clary se s Jacem vydává do starého hotelu Dumort zachránit Simona, což se jí podaří, ale setkává se tu i poprvé s vlkodlaky. Nakonec se jim podaří utéct a Simon se poté přemění zpět v člověka. Později zjistí, že vůdcem smečky vlkodlaků je Luke, který byl dřív Lovec stínů, ale nešťastnou náhodou ho pokousal vlkodlak a on se tak přeměnil také ve vlkodlaka. Luke jí vysvětlí, že má bratra Jonathana a že je i ona dcerou Valentýna.
Clary Jace stále více přitahuje, je tu taky ale její starý kamarád Simon. Na její narozeniny jí Jace vezme do skleníku v Institutu a tam ji políbí. Clarry pak náhodou zjistí kam mohla její matka schovat Pohár smrti, který Valentýn zoufale hledá a se kterým by si mohl vyrobit armádu Lovců stínů. Háček je v tom, že ne každý může být Lovcem stínů a některé by to mohlo zabít. To ale Valentýnovi vůbec nevadí. Poté co pohár najdou a zabijí vyššího démona předá ho Clary Hodgovi. Ten ale stále pracuje pro Valentýna a tak omráčí Jace a Clary uzamkne za neprostupnou stěnu. Portálem přijde sám Valentýn a přebírá si pohár a odvádí s sebou Jace. Clary se pak společně s Lukem a jeho smečkou vydává do Valentýnova sídla, aby zachránila svou matku a Jace. Tam se dostane až k Jacovi, který je živý a zdravý. Jace tvrdí, že jeho otec je naživu. Když ale přijde, poznává v něm Clary Valentýna. Ten říká Jacovi Jonathane a krutá pravda se dostává na povrch. Jace Wayland je Jonathan Morgenstern. Syn Valentýna a Jocelyn a tím Claryin bratr. Luke se dostane k Valentýnovi a ten přes portál utíká do země lovců do Idrisu. Jocelyn je v bezvědomí a nikdo si s ní neví rady. Je proto odvezena do nemocnice.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
THANKS..GOOD BYE