Město ze skla /City of glass - děj

16. september 2013 at 20:08 |  Mortal Instruments

Město ze skla /City of glass

Varování: Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla


Město ze skla

Clary se dozvěděla, že musí v Idrisu najít čaroděje Hadriána Močála, který pro Jocelyn připravil onen lektvar. Jace ale nesouhlasí s tím, aby se do Idrisu vydávala, když má takovou moc. Bojí se, že by jí chtěl Spolek využít. Proto jí schválně neřekne, že on a Lightwoodovi odcházejí portálem o něco dřív. U jejich odchodu je i Simon. Jenže je nečekaně napadají démoni a jeden bodne Simona. Jace Simona odtáhne do portálu a všichni končí v Alicante (jediné město v Idrisu). Clary se vydává do Institutu připravená na cestu. Nachází zde Magnuse, který jí říká, že všichni už odešli. O Simonovi se jí nezmíní. Naštvaná Clary si vezme stélu a nakreslí runu, která otevře portál. Idris je však chráněn proti otevírání nenahlášených portálů. Než projde portálem, chytne se jí Luke za ruku. Oba spadnou do jezera Lynn poblíž města Alicante. Voda v jezeře je pro nefilim jedem. Lovec pak začne mít halucinace a nakonec zemře. Luke vede Clary za svojí známou. Nakonec už Clary není schopná jít sama a nese jí do domu Amatis. O které se dovídá, že je vlastně Lukova sestra. Luke mizí do lesů za Alicante a Clary musí zůstat v domě. Porušila totiž zákon.
Spolek se nakonec dohodne, že Simon se vrátí portálem zpět domů. Bohužel je to past a zavírají ho do vězení. Zde ho vyslýchají a snaží se ho zlomit, aby přiznal, že Lightwoodovi spolupracují s Valentýnem. Jace a ostatní o tom nemají ponětí. Clary utíká z domu Amatis a vydává se najít Jace. Bohužel jejich shledání nedopadne tak, jak si představovala. Nachází ho v obětí neznámé dívky. Jace na ní šíleně vystartuje a posílá ji zpět domů. Clary se vydává do domu Amatis. Dobíhá ji jeden kluk, který byl v domě s Lightwoodovými. Jmenuje se Sebastian a je velice pohledný a milý. Clary se mu zmíní, že přijela zachránit matku a že hledá čaroděje Močála. Druhý den se Sebastian za Clary vrací a nabízí jí pomoc v hledání čaroděje. Ona souhlasí a vydávají se k jeho domu. V domě ale není Močál, ale Magnus. Ten zmrazí Sebastiana a vysvětlí Clary, že Močála zabil někdo z Valentýnových poskoků a že to co hledá je tzv. Bílá kniha, kde je spousta kouzel. Kniha by měla být ukrytá v domě Waylandů, kde Jace vyrůstal. Ten je ale chráněn ochrannými kouzly a jediný kdo se do něj může dostat je Valentýn a nebo Jace. Clary se s Magnusem dohodne, že zachrání její matku a knihu si pak může nechat. Ještě Clary musí slíbit, že Sebastianovi nic neřekne. Při cestě zpátky jí vezme ke spáleništi domu, kde žili její rodiče a její prarodiče. V tu chvíli ji Sebastian políbí. Clary ale z neznámého důvodu cítí, že je to špatně. Vrací se tedy do domu Amatis.
Přichází za ní Jace, aby se jí omluvil. Společně se pak vydávají do jeho starého Jacova domova pátrat po knize. Náhodou najdou tajnou chodbu. Nachází zde různé kosti a také nějakou zmučenou postavu v pentagramu. Poznávají, že je to anděl. Anděl jim ukáže střípky minulosti. Třeba jak Jocelyn říká, že Valentýn udělal z jejího chlapce monstrum. Také se jim představí jako Iruthiel a ukáže Clary nějakou runu. Ta se zdá Clary nedokončená a neví co znamená. Propouští anděla z pentagramu a ten si bere od Jace andělské ostří a spáchá sebevraždu. Dům se začne hroutit a Clary s Jacem utíkají ven aby se zachránili. Jace to nevydrží a řekne Clary, že nedokáže snést, že je její bratr a že ji miluje. Clary, která je na tom stejně jako Jace nic nenamítá a začnou se vášnivě líbat.
Při cestě zpátky poznají, že se ve městě něco děje. Napadli je démoni. Clary se dozvídá o Simonovi a později se ho vydávají zachránit. Vedle něj v cele je Hodge, který jim prozrazuje, že Valentý hledá Zrcadlo, které patří k Poháru smrti a Meči smrti. S těmito nástroji smrti pak může vyvolat anděla Raziela a chtít po něm jednu věc. Prozrazuje jim, že zrcadlo je jezero Lynn. V tom ho ale zabíjí letící nůž, který hodil Sebastian. Jacovi, Clary a Alekovi tvrdí, že Isebela je s Maxem v pořádku. Ukazuje jim svou pravou tvář, napadne je, ale později raději utíká do temnoty. Ostatní se poté vracejí na Andělské náměstí. Zde najdou Lightwoodovi se sklánět nad malým tělíčkem - Maxem, mladším bratrem Isebely a Aleka. Zabil ho Sebastián. Bílou knihu předala Clary Magnusovi. O 3 dny později se na prahu Amatisiných dveří objevuje Jocelyn. Lovci se rozhodnou vzdát Valentýnovi a odmítají pomoc podsvěťanů. Clary ale nakonec pochopí co jí chtěl Iruthiel říct a předstupuje před všemi. Ukazuje všem jakou má moc a že jediná šance je spojit se s podsvěťanama runou Spojení. Všichni souhlasí.
Jace se vydává najít Sebastiana. Dozvídá se, že Valentýn se snaží všechny Lovce stínů, kteří mu neodpřísáhli věrnost proměnit na tzv. zavržené. Jace poté bojuje se Sebastianem a málem zemře. V poslední chvílí ho zachrání Isabela a on zabíjí Sebastiana.
Jocelyn Clary vypráví svůj příběh. O tom, jak Valentýna milovala. Jak jí dával v průběhu těhotenství různé lektvary, o kterých se pak dozvěděla, že to je vlastně démoní krev. Jonathan se narodil napůl jako démon a tím přišel o veškerou lidskost. V průběhu druhého těhotenství Jocelyn dostávala naopak krev anděla Iruthiela a proto má Clary v sobě andělskou krev. Stejnak tak dítě, které Valentýn zachránil z umírající manželky svého kamaráda. Nejdůležitější zprávou pak ale je, že Jace není její bratr, ale právě tím zachráněným dítětem, kterého Valentýn adoptoval. To Sebastián je její bratr.
Clary se dozví, že Valentýn míří k jezeru. Vytváří tedy portál a vydává se za ním. Tam jí Valentýn spoutá a chce ji zabít a obětovat tak anděli. Najednou se ale objevuje Jace a snaží se s Valentýnem bojovat. Ten ho ale zabije. Clary v poslední chvíli přepisuje runy kolem oltáře při vyvolávání. Zamění Valentýnovo jméno za své. Přivolaný anděl Raziel Valentýnovu ideologii neschvaluje. Říká, že i podsvěťané mají právo na nebe tak jako nefilim a Valentýna zabije. Clary si pak může přát jednu jedinou věc. Chce zpět Jace.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ремонт Холодильников lalege Ремонт Холодильников lalege | Email | Web | 12. may 2017 at 14:19 | React

I found out that Maria left town.
Why on earth should I do it?

2 Mossi N lalege Mossi N lalege | Email | Web | 18. june 2017 at 13:59 | React

Take an extra shirt, just in case.

3 Took F lalege Took F lalege | Email | Web | 15. july 2017 at 12:50 | React

I’ll make up for the time you spent on it.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
THANKS..GOOD BYE