Mortal Instruments - nástroje smrti - přehled, knihy, postavy atd...

16. september 2013 at 20:02 |  Mortal Instruments

Mortal Istruments - Nástroje smrti

knihy, popis dílu, postavy. ....

vše pod perexem

↓↓↓↓Nástroje smrti (anglicky The Mortal Instruments) je série 6 fantasy novel americké autorky Cassandry Clareové, zatím bylo vydáno 5 ze 6 knih (k roku 2012).
Příběh pojednává o patnáctileté dívce Clary Frayové, která se stane svědkyní vraždy, kterou spáchají 3 mladí lidé se zvláštními tetováními na těle a které vidí jen ona. Mrtvé tělo pak ještě k tomu zmizí a tři tajemní lidé jí prozradí, že to byl démon. Clarry se snaží na tento zážitek zapomenout, když ale někdo unese její matku a na ní zaútočí nějaké podivné stvoření, objeví nový svět plný Lovců stínů, vlkodlaků, upírů, víl, čarodějů, andělů a démonů...
V roce 2009 začala Cassandra Clareová psát Spin-off trilogii Infernal Devices. Jedná se o knihy: Clockwork Angel, Clockwork Prince a Clockwork Princess. V Čechách tato edice zatím nevyšla. Hlavní hrdinkou je šestnáctiletá Tereza (Tessa) Grayová, která roku 1878, po smrti své tety, přijela do Londýna z New Yorku kvůli svému bratrovi. Brzy ale zjistí, že není obyčejný člověk a že svět není takový jaký myslela. Má zvláštní schopnosti, které chce využít člověk, který si nechává říkat Magister. Setkává se s tajemnými Lovci stínů, kteří jí berou do svého Institutu, kde postupně dostává odpovědi na své otázky. Mimo to se musí také vypořádat se svými city k panu Williamu Herondalovi a Jamesi Carstairsovi...
V roce 2015 by měla vyjít další Spin-off trilogie Dark Artificies. První kniha by se měla jmenovat Lady Midnight. Příběh začíná 5 let po událostech v sérii Nástroje smrti. Hlavní hrdinkou je Emma Carstairsová, která je nejlepší Lovec stínů od dob Jace Waylanda. Zamiluje se do svého parabataie Juliana Blackthora, což je ve světě Lovců stínů zakázané...

Jednotlivé knihy

 1. Město z kostí (anglicky City of Bones'') (v Americe vydáno 27. března 2007)
 2. Město z popela (anglicky City of Ashes) (v Americe vydáno 25. března 2008)
 3. Město ze skla (anglicky City of Glass) (v Americe vydáno 24. března 2009)
 4. Město padlých andělů (anglicky City of Fallen Angels) (v Americe vydáno 5. dubna 2011)
 5. Město ztracených duší (anglicky City of Lost Souls) (v Americe vydáno 8. května 2012)
 6. Město nebeského ohně (anglicky City of Heavently Fire) (vydání v Americe je plánováno na březen 2014)
Knihy Město z kostí, Město z popela a Město ze skla zatím jako jediné vyšly česky. Díly City of Fallen Angels a City of Lost Souls v ČR zatím nevyšly.

Filmová adaptace

Natáčení filmové adaptace knihy Město z kostí začalo v létě 2012. Režije se ujal Harald Zwart. Hlavními hrdiny jsou Lily Collins (Clarry Frayová), Jamie Campbell Bower (Jace Wayland) a Robert Sheehan (Simon). Film by se měl dostat do kin v roce 2013.

Postavy

Clarrisa Adele Frayová/Morgensternová
Clary je na počátku svého dobrodužství patnáctiletá slečna. Je drobná a zrzavá. Její matka se po odchodu od Lovců stínů přejmenovala na Frayovou (je to podobné jméno k jejímu rodnému - Fairchildová), aby nechala za sebou svou minulost s Valentýnem Morgensternem, který je Clariiným otcem. Později Clary zjistí, že má nadání pro runy. Ve čtvrtém díle začíná s tréninkem na Lovce stínů. Je zamilovaná do Jace Waylanda.
Jonathan Wayland/Morgenstern/Lightwood/Herondale
Jace je sedmnáctiletý blonďatý Lovec stínů, který žije po smrti svého otce v Institutu s Lightwoodovými. Ti ho považují za součást rodiny. Jeho pravý otec byl Stephen Herondale. Bohužel zahynul a adoptoval ho Valentýn, který se o něj staral do jeho deseti let. Patří mezi nejlepší Lovce stínů. Je zamilovaný do Clary Frayové.
Simon Lewis
Simon je nejlepší kamarád Clary. Poté, co je Clary vtažena do světa Lovců stínů, ochotně ji následuje. Je do ní zamilovaný. Bohužel jeho lásku neopětuje. Ve druhém díle se z něj stane upír. Díky Jacově pomoci se z něj stane světlomilec - upír, který dokáže vyjít na slunce. Ve třetím díle mu Clary dá na čelo Kainovo znamení, které ho chrání. Zároveň to ale pro něj znamená prokletí. Chodí s Isabelle Lightwoodovou.

Spin-off

Infernal Devices
 • vystupuje zde postava Williama Herondala, který je předek Jace Waylanda/Lightwooda/Herondala
 • vedoucí Institutu Charlotte Branwellová je rozená Fairchildová a tím tedy zapadá do rodokmenu Clary Frayové/Fairchildové/Morgensternové
 • vystupuje zde postava čaroděje Magnuse Bane
 • vystupuje zde postava upírky Camille
 • vystupuje zde rodina Lightwoodů
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Nat .lalege Nat .lalege | Email | Web | 28. april 2017 at 9:10 | React

He stands out in any group of people.

She got lost in the old part of town.

2 Mossi N lalege Mossi N lalege | Email | Web | 18. june 2017 at 13:39 | React

I couldn’t handle two jobs and family. I really bit off more than I could chew.

3 Took F lalege Took F lalege | Email | Web | 15. july 2017 at 12:23 | React

The party was dull until someone broke the ice with a joke and we all laughed.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
THANKS..GOOD BYE